Grīdas kopšana

Parkets ir viens no visvienkāršāk kopjamajām grīdām. Atšķirībā no paklājiem koka grīdai ir nepieciešama minimāla kopšana, un ja to pareizi dara, tad tā kalpo vairākus gadu desmitus. Tīras koka grīdas padara māju skaistu un plašu. Mūsdienās lielākā daļa koka grīdu ir jau apstrādātas ar lakas aizsarglīdzekļiem, kas padara virsmu nodilumizturīgu un viegli kopjamu. Pārsvarā koka grīdu kopšanas metodes ir līdzīgas un daudz neatšķiras no koka grīdas veida, taču dažu apdares materiālu nianšu dēļ traipu noņemšanai nepieciešama īpaša uzmanība un ir jāstrādā īpaši saudzīgi.

Mitra mopa izmantošana ir viens no ātrākajiem un efektīvākajiem koka grīdas tīrīšanas veidiem. Pārliecinieties, ka esat no grīdas notīrījis visus putekļus, izmantojot putekļsūcēju vai mīkstu slotu, jo putekļu daļiņas var darboties kā abrazīvs līdzeklis un saskrāpēt grīdu. Ar mitru mopu notīriet grīdu un to atkārtojiet pāris reizes, līdz iegūstat tīru grīdu.

Ir pieejams plašs koka grīdu tīrīšanas līdzekļu klāsts, taču labākais risinājums būs pH neitrāls tīrīšanas līdzeklis kopā ar ūdeni. Pirms lietošanas jāpārliecinās, ka grīdas aizsargkārtas slānis nav bojāts, jo ūdens šķīdums var iesūkties cauri plaisām un nolietotajiem plankumiem, izraisot grīdas deformāciju.

Kā izvairīties no grīdas bojājumiem?

  • Netīriet koka grīdas ar slapju mopu. Pārlieku daudz ūdens lietošana var izraisīt grīdas uzbriešanu, deformāciju vai tā var kļūt pelēcīga.
  • Nelietojiet vasku, ziepes vai citus mājsaimniecības tīrīšanas līdzekļus, jo mazgāšanas līdzekļi var sabojāt grīdas aizsargslāni.
  • Neļaujiet smiltīm, putekļiem un netīrumiem uzkrāties, kas gluži kā smilšpapīrs noberzīs un sabojās grīdas aizsargkārtu.
  • Regulāri veiciet putekļu savākšanu vai slaucīšanu. Ieteicams divas reizes nedēļā.
  • Smilšu uztveršanai novietojiet kājslauķi pie ārdurvīm. Izvairieties no gumijas pamatnes vai nevēdināmu paklāju izmantošanu.
  • Izmantojiet mēbelēm aizsargpaliktņus.
  • Regulāri apkopiet mājdzīvnieka nagus, kas palīdzēs izvairīties no skrāpējumiem un gropēm.
  • Pastāstiet viesiem, ka ieejot viņiem jānovelk apavi. Tas palīdzēs samazināt papēžu iespiedumu skaitu un turpmākās grīdas uzturēšanas izmaksas.
  • Nekavējoties noslauciet izlijušos šķidrumus.
  • Ar nelielu spirta daudzumu vai speciāliem koka grīdu mazgāšanas līdzekļiem ir iespējams iztīrīt noturīgākus traipus, kam seko vaskošana. Tomēr dziļu traipu vienīgais likvidēšanas veids ir visas grīdas slīpēšana.

grīdas vaskošana

 Cik bieži ir jāvasko grīda?

Lielākoties tas ir atkarīgs no telpas platības un grīdas lietošanas intensitātes. Ja grīda atrodas nelielā ģimenes mājā, nav nepieciešams to vaskot tik bieži, kā tas jādara lielos uzņēmumos ar nepārtrauktu apmeklētāju plūsmu.

Telpas lielums nosaka arī vaskošanai patērēto laiku un pieliktās pūles.

Lai arī vaskošanu ir salīdzinoši vienkārši paveikt pašam, Slīpētavas speciālisti iesaka to atstāt profesionāļu ziņā.